Welcome

Say hello to the toggle bar. This is an optional section you can use to display any content you'd like. Simply select a page from the theme panel and the content of the page will display here. You can even use the drag and drop builder to create this! This is a perfect place for your company mission statement, alerts, notices or anything else.

Get In Touch

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

Our Location

18839410 10155570303279887 185294544454959599 O

Уникатна продажна изложба на облека и накит

На 8-ми јуни во 18 часот ќе биде отворена продажната изложба на накит и облека.

На оваа продажба изложба ќе бидат претставени брендовите RUMOR, RISTO-Paris, SEV-Paris, WE ARE OWLS-NY и KAPKA Jewelry.

РУМОР е концепт продавница со локација во Охрид која на македонската публика нуди колекции од етаблирани модни дизајнери кои работат за познатите модни куќи како Balenciaga, Loewe, Martin Margiela, по цени прилагодени на нашиот пазар.

Во оваа прилика ќе имате можност да си набавите парче од RISTO – Paris еден од нашите најуспешни модни дизајнери со долгогодишно искуство во модните куќи Louis Vuitton, Kenzo, а во моментов ангажиран како дизајнер во модната куќа Maison Margiela под водство на John Galiano.

SEV – Paris, колекција на “color block” кошули кои во моментов ги носат звезди како Artic Monkeys, Jay Z Frank Ocean итн.

WE ARE OWLS – New York колекција на уникатни рачно печатени марами изработени од кашмир и свила по специјални цени.

KAPKA Jewelry, најразличните материјали ги трансформира во нослива уметност во форма на брошеви, обетки, ѓердани и белегзии.
Истражувањето и експериментирањето со материјали, облици и форми резултира во минималистички, современ спектар на накит.

Поп-ап привремената продавница ќе биде отворена до 18 јуни 2017 година.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *